Seiyo Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Seiyo Academy

Forum RPG, d`oh =]]
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Sus, sus pe acoperis

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 2:41 pm

- Mda, numai in anumite momente... ofta ea usor, dar imediat schita un zambet fiindca nu vroia sa-si adminteasca acum si sa se intristeze.
Veni langa chiuventa si incepu sa spele vasele.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 2:48 pm

Tacu in acel moment si aseza prosopul la loc, retregandu-se in camera. Ajuns acolo isi lua unul din Ipod-urile sale si le strecura in ureche.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 2:51 pm

Dupa cateva minute Reiko termina si cu vasele, asezandu-le pe-un prosop ca sa se usuce. Intra si ea in camera, ducandu-se direct la biroul ei, cautand ceva.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 3:06 pm

- Hmm cam ce treaba ai avea pe acolo ? intreba acesta ducandu-si privirea catre fata pentru o clipa, iar apoi afara pe geam, zburand cu gandurile.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 3:08 pm

- Imi caut un caiet... raspunse ea, tot cotrobaind pe acolo, stand asa vreo cateva minute caci nu-i dadea de urma.
- Aha, te-am gasit! Zambi usor si il scoase din birou, apoi se puse pe scaun.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 3:10 pm

- Iara scrii? Nu te saturi uneori de lucrul asta ? Mana ta merita un concediu prelungit! vorbi el fara a-si schimba privirea, putea fi oricum atent in 5 parti deodata.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 3:33 pm

- Nup, nu ma apuc sa scriu, ci sa desenez, zambi ea dandu-i explicatia, apoi isi scoase o clipa limba ca un copilas.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 3:41 pm

- Da, vrei sa spui ca ai talent la lucrul acesta, nu ? Vreau si eu sa vad sa stii! zambi tanarul usor si rugator.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 3:45 pm

- Talent? Mda, cred ca am, altfel numai intram la desen.
Lua caietul si se apropie de Hero si se aseza pe pat. Incepu sa-i arate desenele de la primele pagini.
- Astea sunt mai vechi... aaa, iar acesta l-am facut de ziua fratelui meu pentru el! Ii explica ea la unul din desene.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 3:51 pm

- Deci nu m-am inselat chiar ai lucrul acesta! zambi baiatul incetisor, admirand fiecare desen in parte. Ai frate ?!
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 3:56 pm

- Da, raspunse chitoind. Nu ti-am zis, nu? Am, dar nici numai stiu pe unde bantuie acuma.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 4:12 pm

- Da. Nu mi-ai zis! Oricum desenul cu el arata bine, zici ca esti tu in varianta de baiat. Multumesc pentru desene! spuse el inmanandu-le inapoi fetei.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 4:13 pm

- Chiar semanam? Intreba ea putin mirata. Adica da, suntem gemeni! Se plesni usor peste frunte, intr-un mod haios.
- Deci iti plac desenele mele?
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 4:26 pm

- Da chiar imi plac desenele tale! incepu tanarul sa rada in momentul in care fata se plesni si inghiti usor ca sa se opreasca.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 4:34 pm

- Ma bucur! Zambi ea cand auzi ca ii placeau. Dar tie iti place sa desenezi?
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 5:21 pm

- Sincer mie imi place numai sa cant si sa gatesc. Da stiu, suna cam ciudat, dar altceva nu ma prea atrage.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 5:23 pm

- Sa canti?! Aaa, da, stai asa, tu esti cantaret, acum am realizat! Zambi ea cam prosteste. Si eu cant la chitara, dar doar asa pentru mine, nu m-am gandit niciodata sa fac si o cariera din asta.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 5:31 pm

- Canti la chitara ? Si mie nu mi-ai cantat pana acum ? Deci sa-mi zici repede cand ai de gand sa-mi canti! clipi baiatul des.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 5:35 pm

- Pai, nu ne cunoastem chiar de asa mult timp, nu am avut cand sa-ti zic, chicoti ea in timp ce vorbi. Iti cant... oricand doresti tu!
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 5:42 pm

- Atunci ce-ar fi in urmatoarele 5 minute ? intreba acesta usor ducandu-si privirea spre fata, era sigur ca 5 minute erau mai mult ca suficiente sa se pregateasca.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 5:44 pm

- Bine, numai asteapta putin!
Se ridica de pe pat si lua chitara, care era pusa pe dulapul ei. O scoase din husa si o aseza pe pat si isi relua si ea locul.
- Inca putin s-o acordez... spuse ea, apucandu-se imediat de lucrul acesta.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 5:47 pm

Tanarul o privi atent, fiind gata sa asculte melodia, astfel isi scoase si cealalta casca din ureche.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 5:51 pm

- Asa... ! Zise ea, zambind multumita cand termina. O sa cant ceva facut de bine, nu promit ca e prea buna melodia, dar sper sa-ti placa! Zise ea, simtindu-se in glasul fetei ca era cam emotionata.
Ofta scurt si isi aseza mai bine degetele pe corzi, incepand sa dea drumul la melodie. Era una de dragoste, destul de lenta.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 5:53 pm

O asculta cu grija urmarindu-i miscarea mainilor si zambi incet.
- " Hmm nu glumi chiar se pricepe!" remarca acesta cum se relaxa si ofta neobservabil la un moment dat.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 13, 2010 5:55 pm

Isi muta privirea de la chitara spre Hero si ii zambi in timp ce-l privea atenta. In tot acest timp se intreba cum i se parea baiatului melodia.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sus, sus pe acoperis   Sus, sus pe acoperis - Pagina 7 Icon_minitime

Sus In jos
 
Sus, sus pe acoperis
Sus 
Pagina 7 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Seiyo Academy  :: Seiyo Academy :: Acoperis-
Mergi direct la: