Seiyo Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Seiyo Academy

Forum RPG, d`oh =]]
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O pensula, cateva culori si multa imaginatie

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

O pensula, cateva culori si multa imaginatie Empty
MesajSubiect: O pensula, cateva culori si multa imaginatie   O pensula, cateva culori si multa imaginatie Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:03 am

Azi urma ca Reiko sa numai mearga la ore, fiindca fusese scutita de ele. In schimb, trebuia sa picteze toata ziua, ca sa se pregateasca pentru un concurs.
Intra in sala de pictura, unde numai era nimeni si se aseza pe un scaun, in fata une planse mari si alba. Avea deja in minte ce va picta, asa ca lua pe ea o salopeta pentru a nu-si pata hainele, pensula in mana si acuarelele undeva langa ea, pe-o masuta.
In urmatoarea clipa se apuca de treaba, concentrandu-se la maxim sa nu greseasca ceva.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

O pensula, cateva culori si multa imaginatie Empty
MesajSubiect: Re: O pensula, cateva culori si multa imaginatie   O pensula, cateva culori si multa imaginatie Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 4:08 pm

Intră în sală cu capul plin de idei. Avea de gând să picteze un kirin.Îi plăceau mult. Luase pensula în mână,începând să picteze,oprindu-se din când în când verificând dacă arată bine. Se opri puţin,gândindu-se dacă să îi facă ochi unicornului.Ştia legenda că unul care le făcuse ochi unui kirin,acel unicorn şi-a luat zborul,ca prin minune. "Poate că şi al meu îşi va lua zborul...odată!"Se gândi,făcând până la urmă ochii.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

O pensula, cateva culori si multa imaginatie Empty
MesajSubiect: Re: O pensula, cateva culori si multa imaginatie   O pensula, cateva culori si multa imaginatie Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 4:15 pm

Am intarziat la ora de engleza si am decis sa nu mai intru, si asa profesoara se va criza pe mine. Am oftat si am decis sa merg in sala de pictura pentru a-mi continua pictura ce o incepusem cu o zi inainte. Am intrat in sala si am vazut o fata pictand. Am inchis usor usa in spatele meu, sperand ca nu o deranjez, apoi m-am indreptat spre plansa mea acoperita cu un cearceaf alb.
M-am uitat din nou la fata si m-am gandit sa o salut ca sa nu par nepoliticoasa.
-Buna, am zis, zambindu-i.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

O pensula, cateva culori si multa imaginatie Empty
MesajSubiect: Re: O pensula, cateva culori si multa imaginatie   O pensula, cateva culori si multa imaginatie Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 7:56 pm

Cand auzi vocea fetei lasa pensula pe masuta de langa ea si isi intoarse privirea spre ea. Era cam pictata pe fata... dar nu realiza. In acel moment schita un mic zambet si saluta si ea:
- Buna si tie!
Sus In jos
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

O pensula, cateva culori si multa imaginatie Empty
MesajSubiect: Re: O pensula, cateva culori si multa imaginatie   O pensula, cateva culori si multa imaginatie Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 8:39 pm

-Imi dai voie sa vad ce pictezi? am intrebat pe un ton politicos. Totusi, nu o cunosteam pe fata si nu vroiam sa arat ca sunt o needucata. Am zambit cald, asteptand raspunsul fetei. M-am intors apoi spre plansa mea si am dat jos cearceaful de pe ea. Pictura mea mai avea nevoie de mult de lucru, dar nu ma spreria...putin in fiecare zi si va fi gata intr-o saptamana.
M-am intors apoi spre fata si i-am zambit.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

O pensula, cateva culori si multa imaginatie Empty
MesajSubiect: Re: O pensula, cateva culori si multa imaginatie   O pensula, cateva culori si multa imaginatie Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 8:45 pm

- Sigur ca da! Zambi ea in timp ce se dadu la o parte. Pe plansa se aflau o fata si-un baiat ce se tineau de mana, stand in ploaie, uzi.
- Tema e dragostea... asa trebuie sa fie pentru un concurs. Nu e inca gata... dar cred ca merge... cum ti se pare?
Sus In jos
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

O pensula, cateva culori si multa imaginatie Empty
MesajSubiect: Re: O pensula, cateva culori si multa imaginatie   O pensula, cateva culori si multa imaginatie Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:01 pm

M-am uitat la plansa. Pictura era superba. Baiatul, inalt cu spate lat avea capul intors spre fata firava pe care o tinea de mana. Chipul lui nu era pictat, dar se putea vedea oarecum pe fata lui dragostea. Am zambit si apoi mi-am adus aminte ca si pictura mea era pentru acelasi desen.
-Cred ca participam la acelasi concurs. am spus zambindu-i.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

O pensula, cateva culori si multa imaginatie Empty
MesajSubiect: Re: O pensula, cateva culori si multa imaginatie   O pensula, cateva culori si multa imaginatie Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:10 pm

- Serios? Intreba ea mirata. Super, iti urez succes! Zambi aceasta, privind-o bland cu ochii ei mari si albastri.
Sus In jos
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

O pensula, cateva culori si multa imaginatie Empty
MesajSubiect: Re: O pensula, cateva culori si multa imaginatie   O pensula, cateva culori si multa imaginatie Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:18 pm

Am zambit cald si m-am intors la pictura mea. Am privit-o cateva secunde, apoi mi-am luat si eu o salopeta ca sa nu imi murdaresc hainele si mi-am luat acuarelele in mana. Am inceput sa pictez, fiind concentrata pe pictura fara sa mai aud nimic ce se intampla in jurul meu.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

O pensula, cateva culori si multa imaginatie Empty
MesajSubiect: Re: O pensula, cateva culori si multa imaginatie   O pensula, cateva culori si multa imaginatie Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:29 pm

Reiko ii zambi si ea, apoi reveni la pictura ei. Intrase parca intr-o alta lume, asa patea mereu cand picta, se concentra doar la acel lucru si uita de tot ce era in jurul sau.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O pensula, cateva culori si multa imaginatie Empty
MesajSubiect: Re: O pensula, cateva culori si multa imaginatie   O pensula, cateva culori si multa imaginatie Icon_minitime

Sus In jos
 
O pensula, cateva culori si multa imaginatie
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Seiyo Academy  :: Seiyo Academy :: Sali de Arte :: Sala de pictură-
Mergi direct la: