Seiyo Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Seiyo Academy

Forum RPG, d`oh =]]
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 What am I doing here?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 8:59 pm

Se plimba printre morminte,fără vreun motiv.Nici nu ştia de ce era acolo.Nu prea avea ce căuta într-un astfel de loc.În sfârşit,se aşeză pe o bancă din faţa unui mormânt,citind de pe piatra funerală anii în care trăise persoana respectivă."N.109-D.120.Moamăăă.Asta e mumie deja. "
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:02 pm

Reiko venise in 'vizita' la un vechi prieten. Statea in dreptul mormantului sai, asezata in genunchi. Privea putin trista poza de pe cruce, in timp ce simti o lacrima ce-i curse pe obraz, dar o sterse repede.
Sus In jos
Imaike Maki

Imaike Maki


Mesaje : 11
Data de inscriere : 09/02/2010
Localizare : Anywhere :]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 6:17 pm

Mergând hai hui prin oraş m-am gândit că de mult nu i-am mai făcut o vizită bunei mele prietene care din păcate a avut un accident grav de maşină acum 2 ani şi nu mai e printre noi.
M-am dus şi am cumpărat un buchet mare de flori şi m-am îndreptat către cimitir. Ajunsă acolo mi-a luat ceva timp până să-mi amintesc pe unde în cimitirul ăla mare era prietena mea.
Când l-am zărit m-am îndreptat într-acolo şi am aşezat buchetul cu flori pe mormânt şi am spus în gând o rugăciune.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 6:26 pm

Se ridică de pe bancă mergând aiurea pe lângă morminte. Oftă scurt.Se aşeză pe o bancă din faţa altui mormânt unde era şi o fată care tocmai puse un buchet cu flori. Citind de pe piatră,aceasta şi-a dat seama că e fată.
-Ţineai mult la ea,nu? Se duc din ce în ce mai mulţi oameni..Şi ne părăsesc...
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Imaike Maki

Imaike Maki


Mesaje : 11
Data de inscriere : 09/02/2010
Localizare : Anywhere :]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 6:32 pm

Imediat ce am auzit-o pe fată spunând acele cuvinte am simţit nevoia să răspund.
-Da..ţineam foarte mult la ea, dar aşa e în viaţă, când nici nu te aştepţi ca ceva rău să se întâmple exact atunci nu ai noroc, spun eu aproape de lacrimi.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 6:36 pm

-Corect.Când văzu că fata mai avea puţin şi începea să plângă,simţi nevoia de a o consola. Uite,ce-a fost a fost.Nu mai trebuie să facem încă o dramă din asta. Poate,de undeva încă te aude şi te veghează prietena ta. Nu mai spusese niciodată chestia asta,şi i se păru ciudat să-i spună unei fete necunoscute lucrurile ăstea.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Imaike Maki

Imaike Maki


Mesaje : 11
Data de inscriere : 09/02/2010
Localizare : Anywhere :]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 6:41 pm

-Da, ai dreptate, spun eu afişând un zâmbet pe faţă. Ce-a fost a fost, dar cum nu m-am mai gândit ceva timp la ea acum că am venit aici un val de amintiri s-au năpustit asupra mea...Dar oricum, sper că ea e bine acolo unde e şi că fericită.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 6:46 pm

Zâmbi uşor în colţul gurii.
-Eu nu am pe nimeni aici.M-am obişnuit să pierd oameni.Pierd destui de mulţi. Oricum,mă numesc Sung Hyo.Îmi pare bine. Se ridică de pe bancă înclinându-se uşor în semn de respect.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Imaike Maki

Imaike Maki


Mesaje : 11
Data de inscriere : 09/02/2010
Localizare : Anywhere :]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 6:50 pm

-Eu mă numesc Imaike Maki. Încântată de cunoştinţă, spun eu făcând acelaşi gest ca şi ea ştregându-mă la ochi în acelaşi timp.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 6:57 pm

-Umm.Stând foarte aproape de cimitir,pisica ei ieşea din casă şi mai bântuia şi ea prin cimitir.O zări pe mâţă,luând-o în braţe.
-Flaff' iară ai plecat? Începu să vorbească cu pisica,zâmbind slab. Saluto pe Maki. Îi mişcă lăbuţa în semn de salut.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Imaike Maki

Imaike Maki


Mesaje : 11
Data de inscriere : 09/02/2010
Localizare : Anywhere :]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 7:04 pm

-Bună Flaff' şi ţie-ţi place să ieşi din casă şi să te duci în cimitir? Spun eu gândindu-mă la pisica mea de acasă, care nu era prea cuminte.
-Şi pisica mea se duce în cimitir, dar noaptea. Stau în apropierea unui cimitir vechi şi mai pierde timpul pe acolo. Odată am căutat-o 2 ore ca să observ când vin acasă că ea era în dulap...Mrrr.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 7:07 pm

Râse uşor,privind-o cu nişte ochi blânzi pe fată.
-Cine ştie.Poate pisicile noastre sunt vrăjitoare. Flaff' stă numai prin cimitire mai nou.Ce pisică ciudată. Nu ştiu ce poa' să vadă aici. Doar n-are rude nici ea îngropate în acest cimitir. Dădu uşor din umeri.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Imaike Maki

Imaike Maki


Mesaje : 11
Data de inscriere : 09/02/2010
Localizare : Anywhere :]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 7:13 pm

-Ar fi chiar ciudat ca o pisică să aibă rudele înmormântate într-un cimitir de oameni. Înţeleg dacă ar fi fost un cimitir de pisici dar nu e. Cine ştie, poate au fost pisici de vrăjitoare cândva.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 7:17 pm

-Exact. Buu! Râse slab. Şi poate că pisicile noastre au sute de ani.Sunt mai bătrâne decât noi. Chicoti slab,simţind cum pisica începe să o zgârie pe mâini.
-Mda.Se pare că nu-i place subiectu' nostru de discuţie.Râse slab.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Imaike Maki

Imaike Maki


Mesaje : 11
Data de inscriere : 09/02/2010
Localizare : Anywhere :]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 7:22 pm

Râd şi eu în timp ce spun:
-Probabil nu vor să fie demascate de către noi. Au şi ele secretele lor la fel ca toţi ceilalţi. Dar e posibil, parcă ele erau cele cu 9 vieţi.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 7:25 pm

-Aşa e. Eu am pisica asta de când eram mică.Şi mi-am adus aminte că noaptea,o lăsam într-o cameră singură şi din spatele uşii îi ziceam să se transforme în vrăjitoare.Că eu ştiu că ea e vrăjitoare.Începu să râdă.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Imaike Maki

Imaike Maki


Mesaje : 11
Data de inscriere : 09/02/2010
Localizare : Anywhere :]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 7:31 pm

-Cu siguranţă de acolo i se trage! Pisica mea are o treabă în fiecare seară după ce vede ea că eu dorm iese afară şi se duce nu ştiu cum pe acoperiş şi stă acolo până dimineaţa >.>. Trebuie să-i dau somnifere de acum ca să stea în casă noaptea.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 7:43 pm

Râse scurt.
-Când găseşti somnifere speciale pentru pisici,te rog să mă anunţi şi pe mine.Pe mine m-a muşcat pisica asta,şi am început să miorlăi. Oi fi devenit mâţă.Maw :3
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Imaike Maki

Imaike Maki


Mesaje : 11
Data de inscriere : 09/02/2010
Localizare : Anywhere :]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 7:48 pm

-Tu miorlăi, eu mârâi. În cel mai neprobabil caz fac "Wof!" şi se sperie pisica mea. Am făcut aşa ziua trecută şi mi-a sărit săraca pe perdea >.>
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 7:55 pm

Râse puţin mai tare.
-Se pare că amândouă suntem ciudate într-un fel al nostru. N-am mai auzit nicio fată mârâind. Chicoti uşor.Îşi lăsă pisica din braţe,aceasta începând să se plimbe printre morminte,oprindu-se la mormântul la care s-a oprit şi Sung. Ce ciudată pisică.S-a oprit la mormântul femeii ăleia care am zis eu că e mumie. Se pare că şi pe ea o atrag mumiile. xD
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





What am I doing here? Empty
MesajSubiect: Re: What am I doing here?   What am I doing here? Icon_minitime

Sus In jos
 
What am I doing here?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Seiyo Academy  :: Imprejurimi :: Cimitir-
Mergi direct la: