Seiyo Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Seiyo Academy

Forum RPG, d`oh =]]
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Noua piesa in oras

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:08 pm

Sosi la teatru, deoarece primise bilet de la unchiul sau si trebuia sa se duca, ca sa nu se 'iroseasca'.
- "Ce scuza mi-o dat unchiu!" gandi baiatul, intrand in sala si prezenta biletu'. Daca e piesa mai grava nu inteleg de ce n-a venit el! murmura acesta printre dinti.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:12 pm

Reiko venise cu clasa la acea piesa de treatru, dar numai cu colegii ei nu statea. Se retrase undeva prin ultimul rand, singura, in timp ce privea scena cu nerabdare.
Sus In jos
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:17 pm

Ma grabeam sa ajung la teatru si cand era sa intru in sala, intru din gresala intr-un tip. Am cazut si m-am lovit la poponet putin.
-Ittai! am zis, uitandu-ma la tipul in care am intrat. S..Scuze! N-am vrut! am continuat apoi sarind in picioare.
Cand m-am uitat mai bine mi-am dat seama ca-l stiam de undeva. Am strans usor ochii si atunci m-a traznit.
-Hero? Hero Jaejoong?
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:20 pm

Cand auzi vocea aceea isi dadu privirea catre fata ce pe jos.
- Ethna? ramase baiatul surprins, nici in zeci de ani nu se gandise ca o va intalni pe fata, mai ales intr-un loc in care nu-si planuise sa vina.
Ii intinse mana pentru a o ajuta sa se ridice.
- Ce cauti pe aici ?
Sus In jos
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:28 pm

-Ce cauti tu aici? N-am stiut ca ai devenit un fan teatru. am inceput sa glumesc, prinzandu-i mana si ridicandu-ma in picioare.
-Nu te-am vazut de...cat? 10...15 ani?
Am stat sa calculez. Era destul de mult timp de cand nu-l mai vazusem pe micutul Hero de la gradinita. M-am mirat ca l-am si recunoscut.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:34 pm

- Ultima varianta ar fi cam corecta. Vai da ce-ai crescut, te-ai maturizat inainte de vreme! zambi tanarul usor. Nu sunt inca fan teatru, mai mult mi-a dat unchiu o obligatie.
Intr-adevar trecu multa vreme de cand n-o vazu, acum n-o recunoaste decat dupa voce.
- Esti si schimbata!
Sus In jos
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:37 pm

-Ei, ce sa zic cine vorbeste! am ras usor. Si tu ai crescuuuuut mult! am continuat, uitandu-ma in sus la el. Si te-ai facut mai frumos...am continuat ridicand o spranceana si apoi razand.
Am facut o pauza apoi l-am imbratisat.
-15 ani, bai...Mi-a fost dor de tine...!
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 11:00 pm

- Si mie mi-a fost! zambi baiatul incetisor si-o cuprinse si el. Hmm intr-adevar mult timp. Deci ca ce lucrezi?!
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 3:00 pm

Intră în sală,bombănind întruna. De ce bombănea?Nici ea nu ştia."De ce-am venit aici...Asta e întrebarea!" O zări pe var'sa şi se duse spre ea punându-şi o mână pe umărul ei.
-Hey Ethna! Ce faci? O întrebă,ciufulindu-i uşor părul.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 3:13 pm

-Inca nu lucrez...inca sunt eleva, dar am venit aici la indemnul unei colege. Mi-a spus ca piesa e interesanta.
Mi-am intors capul spre Hyo, o cunosteam dupa voce.
-Salut, Hyo. am spus chicotind. Uite...m-am intalnit aici accidental cu un fost coleg de gradinita. am continuat, uitandu-ma la Hero. Va cunoasteti?
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 3:42 pm

Înghiţi uşor în sec,apoi îl privi pe băiat.
-Umm..Da. Îi zise,făcându-i uşor cu mâna în semn de salut,băiatului. Eraţi colegi de grădiniţă?Wow.Nu ştiam. Spuse,cu o voce destul de răguşită.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 3:48 pm

Am zambit in directia fetei, dar mi-am dat seama imediat ca ceva nu era in regula. Mi-am intors apoi privirea spre Hero.
-Ar trebui sa intram...ni se ocupa locurile! Hyo, vi si tu?
L-am luat de cot pe Hero, asteptand raspunsul lui Hyo.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 4:24 pm

Rămase puţin în urmă şi privi uşor în gol. Vocea fetei o făcu să se trezească.
-Da,da.Vin...Îi răspunse,cu aceaşi voce răguşită apoi o luă înainte. Era conştientă că Ethna o va întreba ce se întâmplă şi de ce se comportă aşa. I-ar fi răspuns,dar nici ea nu ştia motivul.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 4:42 pm

Am inceput sa-l trag pe Hero dupa mine, spunandu-i lui Hyo sa nu ramana in urma. Mi-am scos apoi telefonul din buzunarul mic al pantalonilor si am scris un mesaj fetei din spate.
Va trebui sa-mi spui tot daca nu vrei sa te storc eu... i-am scris, asteptand raspunsul ei.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 4:49 pm

Începu să-i zbârnâie telefonul în buzunar.O pufnea râsul rău de tot,căci o gâdila vibraţia telefonului. Îşi puse mâna la gură,apoi scoase telefonul din buzunar. Începu să scrie. Mă.Nu ştiu ce-am. XD Mai bine stoarce-mă tu.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 5:05 pm

Sa vedem...suferi cumva din cauza tipului de langa mine? /:] De fapt, nu te intreb...e o afirmatie. Ia vorbeste ceva cu el, sa vezi cum o sa te bage in seama...
Mi-am ridicat privirea spre Hero, zambindu-i slab, apoi am intrat in sala, asezandu-ma pe un scaun oarecare.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 6:10 pm

Ce măă??Să sufăr eu?Când vreodată?! =]] Nu-i zic nimic.Nâţ.Nici vorbă. Şi nici nu ştiu ce să-i zic. :]]. Iar tuuuu,da,tu,nu-i zi nimic de mine,clar? >.< Ahh de ce am impresia că mă vei bate când ieşim de aici?=]] Da' oricum,ştiu că o vei ţine pe a ta şi că nu mă vei crede că nu sufăr din cauza lui. xD Aşa căăăă...degeaba ţi-am zis. Vezi că viiin lângă tine. :]] Căă...ăăă...nici nu cred că mai am bani de mesaje xD Scrisăşi mesaje cu altu',na. Defapt,pe cine păcălesc eu?Las' că mai vorbim acolo. Trimise mesajul,în câteva secunde ajungând lângă fată.S-a aşezat lângă ea,zâmbind slab.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 7:37 pm

- "Deci veni pana la urma!" ramase acesta usor mirat si se aseza pe scaunul sau, incercand cu greu sa stea intr-o pozitie normala.
- "Sper sa inceapa repede!" gandi usor, dandu-si privirea spre scena.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 8:01 pm

Îşi întinse o mână pe dupa spatele fetei,dar din greşeală îl lovi peste cap pe Hero. "Acuma pe cine am mai lovit?XD" Îşi dădu capul puţin într-o parte.Se înroşi,zâmbind prosteşte.
-Oopsy.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 8:10 pm

Isi aseza mana pe cap si isi dadu privirea in acel moment spre fata.
- Te rog sa nu-mi zici ca aveam o musca! zise el in timp ce-o privi calm, spre mirarea sa.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 8:17 pm

-Nu.Nu aveai o muscă. Râse slab. Eu am fost de vină.Începusem să mă întind.Sper că nu te-am lovit tare.Afişă acel zâmbet tâmp,ca a unui copil mic căruia îi place ceva.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 8:30 pm

Se uita in mod ciudat la ea si isi scutura usor capul ca sa-si schimbe privirea.
-"Si credeam ca eu am sa fac traznai!" Nu m-ai lovit tare, Sung!
Isi retrase mana de pe capul sau si isi dadu privirea inapoi in fatza.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 8:33 pm

Strânse uşor din ochi,apoi zâmbi fals. Se întoarse la Ethna.
-Spune-mi.Sunt varză,nu?Şi mai sunt şi bătută în cap.Cum am putut să-l lovesc?! Mi-a trebuit mie să mă întind.Îşi lăsă capul pe umărul ei,muşcându-şi buza.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 9:24 pm

Am oftat usor si i-am mangaiat usor capul.
-Comporta-te civilizat. i-am soptit zambindu-i. Poate ca nu s-a suparat de data asta, dar daca mai faci o traznaie de genul, cred ca se va supara...
Mi-am intors privirea spre Hero care parea destul de atent la piesa care incepuse. Am zambit din coltul gurii, apoi mi-am directionat si eu privirea in spre sceneta.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 9:31 pm

Crâşni din dinţi,închizând ochii.Nu prea o interesa piesa. Oftă scurt.
-Ahh...Cum naiba reuşişi tu de te cuplaşi cu Kyu şi eu nu pot să-i zic măcar că îl plac?Chiar aşa uşor e?Îşi spuse toate gândurile fără să vrea.Înghiţi în sec,fiindcă spuse destul de tare şi cred că a auzit chestia asta destulă lume.
-Hopa,hopa.Ce-am zis?!Zi-mi că n-a auzit nimeni. Se înroşise toată,strângând din ochi.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Noua piesa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras Icon_minitime

Sus In jos
 
Noua piesa in oras
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Seiyo Academy  :: Orasul :: Teatru-
Mergi direct la: