Seiyo Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Seiyo Academy

Forum RPG, d`oh =]]
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Noua piesa in oras

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 9:38 pm

M-am uitat in jur la lumea care se intorsese catre ea si ii facea semn sa taca. Am zambit compatimitoare si mi-am lasat privirea spre ea. Mi-am pus apoi capul peste al ei si am oftat usor.
-Ce ma fac cu tine, Hyo? am soptit, uitandu-ma apoi la Hero.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 2:12 pm

-Nu ştiu. Dar zi-mi că el n-a auzit. Că de ceilalţi nu-mi pasă dacă au auzit.Dacă a auzit şi şi-a dat seama că de el vorbeam,sunt ca şi moartă. Oftă lung,ghemuindu-se pe scaun.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 8:05 pm

Mi-am intors privirea spre Hero, dupa care i-am soptit lui Hyo:
-Nu cred ca a auzit, pare prea concentrat in piesa.
Mi-am directionat apoi atentia spre sceneta din fata noastra in timp ce am oftat usor.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 8:09 pm

- " Ahm..!" gandi acesta oftand usor cand veni pauza, oricum o dorea caci locurile cu prea multi oameni nu-l incantau.
Se ridica din loc si iesi putin pe hol.
- " Si ma intreb aia ce-a fost?!" isi zise el, cand isi aminti sceneta din 'afara' teatrului.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 8:13 pm

-Ye! Începu să râdă prosteşte. Data viitoare când mai zic prostii,dă-mi un ghiont! Du bi du ba du...Stai.Unde-i Hero? Ridică uşor din sprânceană.Acum câteva secunde era aici.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 8:13 pm

-Deci, a auzit...am spus, dupa ce Hero a iesit fara sa spuna nimic. Mai mult ca sigur. Ma duc sa vad ce face...
I-am ridicat capul lui Hyo de pe umarul meu si m-am ridicat. Am plecat apoi in cautarea lui Hero, care nu mi-a luat mult. Statea in mijlocul holului, nemiscat. Am ridicat o spranceana si m-am dus catre el.
-Hei! spun, cand apar in spatele lui. Ce faci?
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 8:18 pm

Înghiţi în sec,simţind cum deja o luau căldurile. Îşi puse o mână la frunte. "Bleago ! Te trezeşti tu vorbind ca proasta. >.<" Oftă lung,aşteptând ca cei doi să se întoarcă.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 8:30 pm

- Hmm hey! spuse acesta cam slab si facu o rotita incat s-o poata vedea, dupa care se lipi imediat de perete. Hmm am iesit sa iau o gura de aer...!
Sus In jos
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 8:46 pm

Am zambit usor compatimitor.
-Nu pari in apele tale...ce s-a intamplat? am intrebat, venind langa el. Daca nu vrei sa-mi spui, e ok.
L-am privit pret de cateva secunde apoi mi-am lasat privirea in jos.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 8:54 pm

- Hm uneori nu prea suport aglomeratiile. Da cu ce ocazie ai venit ? Credeai ca ma rapi cineva ? intreba, in gluma, simtind cum isi revine.
Sus In jos
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 9:01 pm

-Tu, mare vedeta, nu suporti aglomeratiile? am intrebat in timp ce cascam ochii la el. Greu de crezut.
Am chicotit usor cand am auzit gluma lui, apoi am spus:
-Mai stii? Am crezut ca te-au rapit extraterestrii si am vrut sa-i vad si eu.
Am inceput sa rad, sperand ca Hero isi mai reveni putin. L-am privit apoi cateva secunde, zambind cald in directia lui.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 9:06 pm

- Da, pei astia din teatru nu sunt fanii mei ca sa ma sprijine si sa uit! oferi acesta si raspunsul.
- Da, s-au gandit si aceea sa ma rapeasca, sa-mi faca o schimbarea a creerului ca acuma sa-ti zic ca putem merge inapoi!
Zambi usor si ii facu semn sa se intoarca.
Sus In jos
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 9:11 pm

Am ras si apoi l-am urmat catre sala.
-Bai...am inceput eu, oprindu-ma putin. Pentru ce a zis Hyo mai devreme...ar trebui ca cineva sa-ti ceara scuze, nu?
I-am zambit sovaielnic si am venit mai aproape de el.
-M-a facut si pe mine sa ma simt putin prost, dar ea sigur s-a simtit mai prost ca mine...asa ca, ar trebui sa-mi cer scuze in numele ei daca ti-a dat de gandit. Oricum, stiu ca la asta te gandeai cand ai iesit afara.
I-am facut cu ochiul, asteptand raspunsul lui.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 9:21 pm

- Hmm oale de ce tlebuie tu sa le stii asa de bine ? incepu baiatul sa se prosteasca.
- Nu sunt suparat, intr-adevar mi-a dat de gandit! Dar nu insist pe tema, sunt constient ca e o situatie jenanta pentru amandoua.
Facu incet cu ochiul in acel moment si astepta ca fata sa intre prima cand ajunse in fatza usii.
Sus In jos
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 9:27 pm

Am chicotit si am intrat inaintea lui.
-Credeam ca stii...Eu imi dau seama de orice lucru ce te framanta doar daca ma uit la tine! am spus, intorcandu-mi capul spre el.
I-am zambit vesela, apoi am asteptat ca el sa vina in rand cu mine si sa mergem sa ne asezam la locurile noastre.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 9:30 pm

Îi văzu când au intrat în sală,apoi se ghemui toată pe scaun,stând cu picioarele la piept. "Ce i-o fi zis de au stat atâta? >.<" Închise uşor ochii. "Gata,de'acuma nu mai zic nimic."
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 9:36 pm

Isi stranse usor dintii cand realiza dreptatea vorbelor, injurandu-se ca era evident la cineva.
- " Firar..> Se aseza la locul sau, o data cu fata.
Sus In jos
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 9:39 pm

Dupa ce m-am asezat, mi-am intors privirea spre Hyo, care statea ghemuita pe scaun. Am ridicat o spranceana si i-am ciufulit usor parul.
-Stai linistita...n-a zis nimic despre ce-ai zis tu. am soptit la urechea ei, apoi mi-am redirectionat privirea spre scena.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 9:42 pm

Răsuflă uşurată,zâmbind slab.Înghiţi în sec,privindu-i cu coada ochiului.
-Mă mir. Dar nici tu nu i-ai zis că îl plac,nu? Adică ţi-am zis.Nu zice el nimic,nu zic nici eu. Îi şopti şi ea,aţintindu-şi privirea către scenă.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 9:55 pm

Isi concentra si acesta atentia spre scena, punandu-se mai 'comfortabil' in scaun. Il seca pozitia in care statea pana atunci.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 11, 2010 9:59 pm

-Ce drăguţ e...Spuse,mai mult pentru sine.Îşi dădu o palmă uşoară peste frunte,apoi îşi luă privirea de la el. "Ahh' nu mă pot abţine xD" Îl privea cu coada ochiului,uitând complet de scenă.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Noua piesa in oras - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua piesa in oras   Noua piesa in oras - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Noua piesa in oras
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Seiyo Academy  :: Orasul :: Teatru-
Mergi direct la: