Seiyo Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Seiyo Academy

Forum RPG, d`oh =]]
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Printre carti

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:08 pm

Reiko avea pofta de citit, spre surprinderea ei si dorea o carte pe care o avea in biblioteca ei de acasa, asa ca merse la cea de la scoala.
Se plimbe in cea mai mica liniste printre rafturile imense si pline de carti vechi, in cautarea celei pe care o dorea.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:10 pm

Intra in biblioteca, pentru a-si face referatul la care-l puse proful. Dar nici nu facu 2 pasi, caci si uita titlul cartii.
- Ce carte zicea ca era ?! se intreba singur, frecandu-se in cap.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:14 pm

Fata continua sa se plimbe printre acele rafturi si in acelasi timp statea cu ochii in patru. Nu dura mult si dadu de carte, apoi o lua si sufla usor peste ea, ca sa indeparteze praful.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:17 pm

Se gandi la un moment dat sa mearga printre rafturi poate isi aduce aminte titlul cartii. Asa ca zis si facut. Plimbandu-se pe acolo, zari o carte mai interesanta ce-i atrase atentia.
- " Uhm de ce nu ne-a dat sa citim din autorul preferat?!" ofta el usor, dar totusi o lua de pe raft si se plimba dupa cealalta.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:21 pm

Dupa ce lua aceasta carte Reiko incepu sa caute o masa libera, era cam aglomerat prin biblioteca. Intre timp il observa pe colegul ei de camera. Veni la spatele acestuia si isi aseza palmele peste ochii lui.
- Bau-bau! Ghici cine e!
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:22 pm

- Care om normal ar intra in biblioteca in afara de colega mea de camera ? ridica acesta umerii usor.
Sus In jos
Hayate

Hayate


Mesaje : 14
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 31

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:23 pm

Hayate se afla şi el în bibliotecă , stătea la o masă cu capul ascuns într-o carte foarte plictisitoare pe care era nevoit să o citească , deşi numai lucrul ăla nu-l făcea , purta o pereche de ochelari ce aveau desenaţi pe ei nişte ochi , în timp ce el dormea pe rupte.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:27 pm

Se stramba usor cand auzi cuvintele baiatului si-l ciupi de obraz putin.
- Mda, se pare ca m-ai nimerit! Dar ce-i cu tine aici?
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:31 pm

- Aww! spuse el asezandu-si mana pe obraz si incepu sa si-l frece. Vezi ca sunt sensibil! Nu am ajuns asa ciupindu-ma lumea de obraz.
Isi dadu seama de tonul vocii sale, tacu usor si si-l dadu mai incet.
- Am primit pedeapsa de la proful de muzica sa fac un referat. Dar m-a atras alta carte! Si oricum am uitat titlul cartii ce mi-a zis-o el.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:33 pm

Reiko isi duse mana la gura si incepu sa rada cat de incet putu, iar in acelasi timp ramase surprinsa cand auzi ca o carte il atrase pe baiat.
- Despre ce carte vorbesti tu? Ai citi tu fara sa te oblige cineva?
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:36 pm

- Fac o exceptie cand e vorba de romanele Angelicai! Autoare descrie super-erotic!
In acel moment isi aminti si titlul cartii principale.
- Aaa da aia era! Is pe coridorul gresit! Scuza-ma putin! spuse el mergand la alte rafturi.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:38 pm

- Er... ero... erotice?! Repeta ea cuvantul in soapta. Isi dadu usor ochii peste cap si il urmari pe colegul ei de camera cu privirea.
" Hello, doar e baiat, sigur ca-i place asa ceva! " Rase in sinea ei la gandul acesta.
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:41 pm

Cand vazu cartea sa cocotzata pe 3 rafturi mai sus si faptul ca nu putea ajunge la ea, neavand nici o scara in jur, se tranti cu capul de marginea de lemn.
- Acu ca te-am gasit tot nu vrei sa vii la mn, eh ?! " Sentimentul e reciproc, da profu imi da baia mare "
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:43 pm

Reiko veni dupa baiat, ca si cand ar fi fost umbra acestuia. Il vazu ca se lovi cu capul de un raft si intreba:
- Hei colegu, esti bine?
Sus In jos
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:48 pm

- Eu da, nota mea in catalog nu va fi! zise uitandu-se la cartea ce era la mare altitudine. " Weh is bate joc de mine ca-s mic?!" N-o sa ajung la ea nici intr-o mie de ani si nici scara nu-i prin preajma.
Sus In jos
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:52 pm

- Sa te ajut? Se oferi fata, privindu-i atenta miscarile, sperindu-se ca nu cumva sa cada sau sa se mai loveasca pentru a doua oara.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 3:56 pm

Intră în bibliotecă,ascultând muzică la mp4. "Puţină lume."Îşi zise,privind în jur.S-a dus la un raft,scoţând un roman la întâmplare. Deschise pe la jumate,de parcă ar fi citit de multe ori din carte.Era aşa aeriana..."Interesant,interesant..."Răsfoi puţin foile apoi închise cartea,ca şi cum ar fi terminat. Începu să se întindă pe scaun,lăsându-şi capul pe masă.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Hero Jaejoong

Hero Jaejoong


Mesaje : 511
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 4:04 pm

- Si ce-ai de gand sa faci ? Sa prinzi aripi? incepu sa rada usor, imaginandu-si sceneta. Hmm ma duc s-o intreb pe bibliotecara mai bine si asa sunt un risc destul de mare de unul sigur!
Sus In jos
Hayate

Hayate


Mesaje : 14
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 31

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 5:43 pm

Începu să se fâstâcească , până când cotul său se lovi de raftul din spate , iar cărţile începură să cadă ca o avalanşă în capul băiatului. Se trezi brusc , când se simţi asaltat de zecile de volume , reuşind după un minut să scoată capul dintre ele si să ia câteva guri de aer.Încă era cam adormit si mormăia pe acolo:
-Nope , nu dormeam , nu , nu , citeam , da citeam...ştiu şi unde rămăsesem , uhm la...Lipsa sexului dăunează grav sănătăţii!...


Ultima editare efectuata de catre Hayate in Mar Feb 09, 2010 5:52 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 5:50 pm

Atenţia îi fu furată de tipul care îl mai întâlnise şi la cofetărie.Văzând toate carţile grămadă peste el, se ridică de pe scaun şi întinzându-i mâna,pentru a-l ajuta să se ridice.
-Eşti...bine?Îl întrebă încercând să se abţină să nu râdă.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Hayate

Hayate


Mesaje : 14
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 31

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 6:00 pm

-Eh?Unde arde?intrebă el , apoi îşi deschise încet ochii şi îi frecă puţin cu mâna.Acum putea vedea destul de bine şi mai pierduse şi din somnolenţă.O privi atent pe tânăra care îi întinsese mâna"Hm , de ce mi se pare cunoscută?"se intreba el , având un sentiment de deja vu. O prinse de braţ până la urmă , trăgând uşor spre el pentru a se ridica. Se intinse putin , răsuflând uşurat , privind-o pe fată cu coada ochiului.
-Uhm thanks!Ştii tu...pentru că m-ai scos din mormanul ăla de carţi.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 6:05 pm

Începu să râdă slab şi îl privi.
-Şi cum ai reuşit de căzuşi cu tot cu cărţi?Îl întreba,chicotind uşor. Şi interesantă carte. "Lipsa sexului dăunează grav sănătăţii." Îl repetă pe băiat,râzând slab.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Hayate

Hayate


Mesaje : 14
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 31

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 6:54 pm

-Uhm habar n-am cum am reuşit această performanţă , căci doar m-am trezit şi eram îngropat de viu cu volume groase ca naiba , dădu din umeri , scapinandu-se în cap.
-Ah?Aia am spus?întrebă , imediat după râzând , nope nu citeam aia , am zis-o din cauza visului , dacă citeam aşa ceva nu mai adormeam , "citeam" o carte despre...uhm am şi uitat despre ce era , căci singurul lucru pe care l-am făcut a fost să o deschid , se vedea că era plictisitoare după copertă.
Sus In jos
Choi Sung Hyo
Admin
Choi Sung Hyo


Mesaje : 215
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : A doua bordura la dreapta =]]

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 7:03 pm

-Aa.Râse şi ea.Atunci foarte interesante vise.Făcu uşor cu ochiu' fără să vrea,apoi chicoti slab. Şi eu cică citeam.Am deschis pe jumatea cărţii şi am citit un rând de pe fiecare pagină.Dădu din umeri.Dar era faină.Doar un rând.Era ceva cu vampiri şi vampirii yammy.
Sus In jos
https://seiyo-academy.forumgratuit.ro
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 7:59 pm

- Nu, nu o sa prind aripi, desi mi-ar placea. Zambi ea intr-un fel mai copilaros, apoi disparu pentru cateva secunde. Se intoarse cu o scare si zambi.
- Uite, acum pot sa te ajut!
Aseza scara si o verifica daca era bine pusa, dupa ce facu asta se urca pe ea si se uita dupa carte.
- Cum ziceai ca se numeste?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre carti   Printre carti Icon_minitime

Sus In jos
 
Printre carti
Sus 
Pagina 1 din 11Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Seiyo Academy  :: Seiyo Academy :: Biblioteca-
Mergi direct la: