Seiyo Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Seiyo Academy

Forum RPG, d`oh =]]
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Retras... In lumea muzicii.

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 9:56 pm

Iubeam sa cant si sa dansez. Iubeam tot ce avea legatura cu muzica. Nou fiind la academie, si in acelasi timp nesociabil, am decis sa merg in cercetare. Am cercetat academia in lung si-n lat pana am ajuns acolo. Cand am intrat, am ramas profund impresionat de multitudinea de instrumente. Piane, chitare, viori... De toate. M-am asezat pe scaunul din fata unui pian si l-am rpivit. Era un pian foarte frumos, alb si elegant. Am ridicat elmnul de deasupra clapelor si mi-am asezat degetele pe ele, incepand sa cant o melodie de Mozart. Nu rpea imi placea Mozart, dar se intamplasa am chef sa cant. Am inchis ochii si mi-am lasat degetele sa se miste libere pe clape.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Kuroshitsuji Reiko

Kuroshitsuji Reiko


Mesaje : 431
Data de inscriere : 08/02/2010

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:00 pm

Reiko se gandi sa vina in sala de muzica si sa mai repete niste melodii. Deschise incet usa si patrunse in sala, incercand sa faca liniste si sa nu-l deranjeze pe baiatul ce canta la pian.
Intre timp se aseza pe-un scaun de acolo si isi scoase chitara din husa, dar normal ca nu incepu sa cante, deoarece o facea cineva deja, asa ca statu cuminte si asculta melodia.
Sus In jos
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:01 pm

Cautam de cateva o melodie pentru pian si vioara dar inca nu o gasisem. Am oftat si am continuat cautarea pana cand am auzit pe cineva cantand la pian. Eu eram in spatele salii, intr-o incapere micuta si probabil ca acea persoana nu ma vazuse. Curioasa din fire, mi-am bagat capul in sala si am vazut un tip care era total prins intr-o lume a lui in timp ce canta. Am zambit usor si am decis sa merg catre el cu pasi marunti, ca sa nu il deranjez.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeLun Feb 08, 2010 10:32 pm

La un moment dat, cat timp eram in visarea mea continua, am apasat pe o clapa gresita, iar melodia s-a terminat. Mi-am pus coatele pe clape,acestea scotand un sunet ciudat. Mi-a luat ceva pana sa-mi daus ema ca in spatele meu era cienva. Mi-am intors capul si am zambit. In spatele meu statea o tipa foarte draguta.
-Buna, i-am zis. Ce faci?
Imi era destul de greu sa abordez fetele, dar ma straduiam.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 3:43 pm

-Buna, am spus eu, zambindu-i cald tipului. Eram pe aici si te-am auzit cantand.
M-am uitat la el, studiindu-l din priviri. Era destul de dragut si parea sigur pe el, dar era cam mult pentru mine sa zic astea...nu l-am mai vazut in viata mea. M-am asezat pe un scaun de langa pian si mi-am plimbat ochii pe suprafata neteda a capacului in timp ce oftam usor.
-Canti foarte frumos. am spus apoi, intorcandu-mi privirea spre el.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 4:40 pm

N-am scapat-o o clipa din priviri pe tipa. Continuam sa-i zambesc. Era ca si cum... Imi era greu sa nu-i zambesc.
-Multumesc.
Cand s-a asdezat pe scaun m-am uitat discret la ea. Era foarte frumoasa si parea foarte firava. Parea genul meu de fata, dar mi-am zis ca nu avea rost sa ma arunc cu capul inainte. Trebuia sa vad daca era intr-adevar asa.
-Tu canti la vreun instrument? am intrebat-o inca zambind.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 4:49 pm

Am dat usor din cap in semn afirmativ si i-am zambit.
-Da. am spus apoi, desi eram sigura ca imi vazuse semnul din cap. Cant la vioara si flaut. am continuat, fixandu-l cateva secunde cu privirea, fara sa imi dau seama.
Cand in sfarsit am realizat, mi-am lasat privirea in jos, imbujorandu-ma discret. Mi se parea ca era prea dragut ca sa stau cu ochii prea mult pe el. Plus ca el isi tinea privirea asupra mea.
-Nu stiu cum te numesti...am spus apoi, ridicandu-mi usor privirea spre el, zambindu-i.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 5:27 pm

M-a privit cateva clipe, fix, apoi si-a lasat capul in jos. M-am gadnit ca s-a rusinat sau ceva...
-Nu stiu cum te numesti..., mi-a spus.
Atunci, mi-am lovit usor fruntea cu palma. Unde imi erau manierele? M-am simtit putin stanjenit din cauza asta.
-Imi cer scuze..., am zambit stanjenit. Sunt Kyu Hyun, dar imi poti spune doar Kyu. Incantat, am zis intinzandu-i mana.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 5:37 pm

I-am prins mana in a mea si am strans-o usor.
-Yonemi Ethna. am spus simplu. Poti sa-mi spui doar Ethna. La fel de incantata.
I-am zambit apoi, imbujorandu-ma putin. I-am dat drumul mainii si atunci mi-am dat seama ca in cealalta mana aveam partiturile pe care le cautam. "Cum...?" am inceput sa ma intreb, ridicand o spranceana, apoi zambind usor. "In sfarsit am gasit-o...." mi-am zis apoi, intorcandu-mi privirea spre Kyu.
-Ai vrea sa canti o melodie cu mine? intreb brusc. Uhh...scuze daca e prea dintr-o data...am continuat apoi, ducandu-mi mana libera la ceafa si facand o fata usor copilaroasa.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 5:51 pm

-Incantat ,Ethna.
Mi-am trosnit degetele, apoi mi-am pus mainile pe genunchi, iar privirea mi-am lasat-o in jos. Nu dupa mult timp, i-am mai aruncat cateva privit scurte, abia atunci, observand ca in mana avea mai multe foi. Mi-am ridicat si mia tare privirea spre ea cand m-a intrebat daca vreau sa cant ceva cu ea. Am stat oputin si m-am gandit.
-Sigur, orice, i-am zambit si m-am uitat la ea. Ce anume vrei sa cantam?
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 6:03 pm

Am zambit larg si m-am ridicat in picioare. I-am intins partiturile, asteptand sa le ia.
-O melodie care a fost scrisa de ultimul profesor de muzica din aceasta academie. Nu i-a dat un nume, dar mi-a spus sa o cant cand am ocazia. Si cred ca am gasit ocazia perfecta. E pentru pian si vioara.
L-am privit pret de cateva secunde si am simtit cum ma imbujorez usor.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 6:10 pm

Am luat partiturile din mana ei. M-am uitat fugitiv peste prima pagina, apoi mi-am ridicat privirea spre ea si i-am zambit. Am observat ca a rosit usor, iar acest lucru m-a facut sa zambesc mai larg. Era atat de dulce cand zambea.
-Pare foarte interesanta. S-o cantam! am zis incantat.
Am pus partiturile pentru pian pe suportul de deasupra clapelor.
-Imi spui cand vrei sa incepem, i-am zambit din nou.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 6:17 pm

Am pus pe un stativ partiturile pentru vioara si apoi m-am dus repede pana in incaperea aceea micuta si am luat vioara fostului profesor de muzica. Iubeam vioara aceea, avea un sunet unic ce ma facea sa intru intr-o lume a mea si sa visez. Am zambit si m-am asezat pe scaun. Am pus vioara cum trebuie si am verificat-o daca era acordata si apoi i-am spus:
-Haide.
Aveam o parte solo pe prima pagina, asa ca am inceput singura.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 6:24 pm

Am asteptat pana si-a adus vioara. Si-a pus partiturile pe stativ, apoi s-a asezat, verificand daca vioara ii era acordata. La inceput avea un solo, iar ea a inceput sa cante. Ma uitam admirativ la ea cand canta. Era foarte concentrata. Dupa ce si-a terminat solo-ul, am inceput si eu sa cant. Eram atent si al ce canta ea, dar si la notele pe care rebuia sa le cant eu. Pentru inceput melodia suna genial si imi placea.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 6:31 pm

Am zambit cand melodia incepu sa sune cum trebuie. Mi-am inchis ochii si m-am lasat purtata de valul muzicii. Stiam partitura din cap, asa ca m-am ridicat in picioare, incepand sa ma misc de colo colo pe ritmul melodiei, facand niste piruete, dar fara sa ma opresc din cantat. Mi-am deschis la un moment dat ochii si l-am privit pe baiat. Si el parea concentrat in partitura si am sperat sa nu il fi deranjat.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 6:38 pm

Mi se parea geniala melodia si imi facea foarte mar epalcere sa o cant. Pentru cateva clipe m-am uitat la Ethna si am zaambit. Era prins in melodie, isi inchise ochii si se ridicase in picioare. Mi-am mutat privirea pe partitura pentru a nu pierde ritmul sau a inceurca notele. As fi stricat totul si nu imi doream asta. Pe masura ce melodia se termina, devenea tot mai trista si melacolica.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 6:43 pm

Am simtit in coltul ochiului o lacrima ce incepu sa curga usor pe obrazul meu fin. Melodia se termina si ca de obicei ma facea sa plang. Am lasat vioara jos si mi-am sters cu dosul palmei lacrimile care deveneau mai abundente. M-am intors cu spatele la Kyu ca sa nu vada ca plang si am incercat sa ma stapanesc.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 6:50 pm

Cand melodia s-a terminat, m-am uitat la Ethna. Si-a pus vioara pe scaun si s-a intors cu spatele la mine. M-am uitat nedumerit la ea. Pe moment am cerzut ca nu am facut ceva bine, ca am gresit melodia sau ca am suparat-o cu ceva. M-am ridicat de pe scaun si mi-am pus mana pe umarul ei, intorcand-o usor cu fata spre mine. Atunci am observat ca plangea.
-Hei, ce s-a intamplat? am intreat-o ingrijorat.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 6:54 pm

Am dat din cap ca sa imi revin, apoi mi-am ridicat privirea spre el.
-Scuze...am spus aproape soptit. Tot timpul plang cand cant melodia asta. am continuat, zambind jenata de copilariile mele. Mi-am sters repede lacrimile si l-am privit zambind.
-Sper ca nu te-ai ingrijorat. am spus apoi, privindu-l atent in ochi.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 7:01 pm

Si-a sters lacrimile, apoii mi-a zambit. Era foarte dulce cand zambea, dar tot ingrijorat eram.
-M-am ingrijorat putin. Sigur esti bine?
Intr-adevar melodia era foarte trista la final, dar eram curios de ce plangea.
-Cumva melodia asta are o poveste mai.. speciala? Nu e nevoie sa-mi spui daca nuv rei, dar vreau sa stiu.. Sunt curios...
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 7:05 pm

Mi-am lasat capul in jos, oftand usor. Nu stiam daca sa-i spun sau nu. Nu era cine stie ce, dar parca vroiam sa-i spun.
-Fostul profesor de muzica al academiei...am inceput cu o voce ragusita. A fost tatal meu.
Mi-am ridicat usor privirea spre el si am incercat sa-i zambesc, dar am simtit cum lacrimile imi inundau din nou ochii, curgand apoi siroaie pe chipul meu.
-Iarta-ma...ca plang ca o copila...am spus apoi, printre sughituri.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 7:10 pm

Ma uitam la ea si simteam cum ma intristam cu fiecare secunda. Am ramas de-a dreptul scoat cand mi-a spus ca forstul profesor de muzica a fost tatal ei. Desi a icnercat sa-mi zambeasca, lacrimile ii curgeau siroaie pe obraji. Am simtit nevoia sa o strang in barte. Mi-am dus mainile in jurul ei si am strans-o la pieptul meu, mangaind-o usor pe par.
-Nu ai de ce sa-ti ceri scuze. Descarca-te linistita, i-am zis pe un ton cald si bland.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 7:17 pm

M-a surprins intr-un mod placut imbratisarea lui. Am asezat capul pe pieptul lui, incercand sa ma linistesc. Ma purtam copilareste si il faceam pe Kyu sa se ingrijoreze pentru mine. Am oftat usor si am inchis ochii, punandu-mi si eu bratele in jurul lui.
-Multumesc...am soptit apoi ridicandu-mi privirea spre el si incercand sa-i zambesc, insa fara succes din nou. Eram cuprinsa de tristete, asa ca incercarile mele de a-i zambi lui Kyu erau esuate.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 7:27 pm

I-am simtit capul pe pieptul meu si mainile in jurul meu. Senzatia era foarte placuta si, sincer, nu as fi vrut sa-i mai dau drumul. Mi-a multumit soptit, apoi a icnercat din nou sa zambeasca, dar nici de aceasta data nu i-a iesit.
-Gata, nu mai plane, i-am spus, apoi i-am sters usor lacrimile de pe obraji.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 7:33 pm

Am reusit sa zambesc, dar cu o tenta de tristete. Cand isi aduse mana la obrazul meu, mi-am pus obrazul in palma lui calda si am inchis ochii. Am zambit din coltul gurii si mi-am pus apoi din nou capul pe pieptul lui. Era asa de bine in bratele lui incat simteam ca nu vroiam sa-i mai dau drumul niciodata. Am strans usor bratele in jurul lui, dandu-i si lui un indiciu despre micuta mea dorinta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Retras... In lumea muzicii. Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. Icon_minitime

Sus In jos
 
Retras... In lumea muzicii.
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Seiyo Academy  :: Seiyo Academy :: Sali de Arte :: Sala de muzică-
Mergi direct la: