Seiyo Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Seiyo Academy

Forum RPG, d`oh =]]
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Retras... In lumea muzicii.

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 7:42 pm

A reusit intr-un final sa zambeasca, dar zambetul acela era plin de tristete. Si-a pus din nou capul pe pieptul meu si m-a strans mai tare in brate. Mi-am dus din nou mainile in jurul ei si am strans-o si eu. Era faorte afectuoasa si imi placea asta la ea. Chiar ma facea sa cred ca urma sa iasa ceva intre noi, dar mi-am alungat rapid acest gand.
-Te simtit mai bine acum?
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 7:53 pm

Am dat usor din cap afirmativ, inca tinandu-l strans in brate. Am inghitit in sec, sperand ca nu ma va respinge, dar inca isi tinea bratele in jurul meu, facandu-ma sa ma indoiesc ca ma va respinge chiar asa de usor. Mi-am ridicat privirea spre el, dezlipindu-mi capul pe pieptul lui si privindu-l in ochi. "Ce culoare intensa..." mi-am spus cand am simtit ca ma adancesc in ochii lui.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 8:01 pm

Am simtit-o uitandu-se la mine, air atunci m-am uitat si eu la ea. I-aam studiat foarte atent fata. Avea onchii foarte frumosi, negri si patrunzxatori. M-am utat si la buzele ei. Pareau foarte moi si dulci, iar atunci am simtit un impul de a o saruta. Eram constient de faptul ca abia ne cunoscuseram, dar... ma atragea enorm. Am reusit cu greu sa ma abtin, dar i-am mangaiat usor obrajii fierbinti.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 8:16 pm

Am inghitit in sec. Am vrut sa-l sarut, dar n-am facut-o. In schimb, simteam cum inima imi batea extrem de tare, incat sa-mi iasa din piept. Si-a pus mana pe obrazul meu si eu mi-am ingropat fata in palma lui mare, mai rece decat obrajii mei. Am inchis ochii, si fara sa vreau, i-am sarutat palma. Nu am fost constienta atunci, dar mi-am dat seama imediat. Mi-am desfacut bratele din jurul lui si m-am intors cu spatele, rosind toata. Era pentru prima data cand simteam asa ceva pentru cineva. Mi-am dus mainile la piept si am apasat usor, incepand sa respir mai greu. Simteam ca ma sufoc.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 8:23 pm

Continuam sa ma uit la ea si sa zambesc. M-as fi putut uita o eternitate la ea si nu m-as fi plictisit. Era frumoasa, chiar foarte frumoasa. Brusc, i-am sitit buzele fierbinti, sarutandu-mi palma rece. Gestul ei m-a surprins. Cand si-a dat seama ce a facut s-a intors cu spatele la mine. Eram sigur ca se rusinase. Am zambit si m-am apropiat de ea, strangand-o in brate pe la spate.
-Nu ai de ce sa te rusinezi, i-am soptit bland.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 8:30 pm

Cand am simtit bratele lui in jurul meu am tresarit usor, dar m-am linistit imediat, auzindu-i soaptele. Am zambit usor si mi-am lasat capul pe spate pana pe umarul lui si am inchis ochii. De ce ma facea sa ma simt asa? De ce eram in acea stare cand fluturii zboara prin stomac? Nu-mi puteam raspunde, dar ceea ce stiam era ca eu ma indragostisem de acest baiat. Ma indragostisem la prima vedere. Si chiar imi placea.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 8:37 pm

Am sitit-o tresarind atunci cand mi-am dus bratele in jurul ei, dar i-a trecut imediat. Si-a lasat capul pe spate pana mi-a atins umarul. Ma facea sa ma simt foarte bine si incepea sa-mi placa tot mai mult de ea.
-Crezi in dragoste la prima vedere? am intrebat-o brusc.
Nu stiu ce mi-a venit cu intrebarea ceea. Parca mi-a iesit pur si simplu pe gura.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 8:43 pm

Am zambit cand m-a intrebat, dar parca inima imi alerga in momentele acelea. Am incercat sa ma calmez, insa fara succes. Mi-am ridicat privirea spre el si i-am zambit cald.
-Eu cred, am zis. Tu ce zici? Crezi?
Speram ca v-a raspunde da. Deja tineam la el si mi-ar fi rupt inima daca spunea nu. Am asteptat cu nerabdare raspunsul lui, privindu-l atent.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 8:47 pm

Pana in ziau aceea nu crezusem in dragoste la prima vedere, dar atunci am vazut cu adevarat ca exista.
-Da, cred. Si cred ca e ceva special, am ranjit.
Am strans-o mai tare in brate. Nu situ ce era cu mine de eram asa afectuos. De fapt, stiam. Ma indragostisem. Am tacut cateva clipe, apoi am intrebat-o:
-Din totdeuna ai crezut?
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 8:57 pm

Am tacut cateva momente. Nu crezusem. Pana in acea zi nu crezusem deloc. Dar mi-am dat seama ca exista si e un lucru special. Am zambit usor, inca privindu-l.
-Nu, am spus simplu. Pana azi n-am crezut.
Mi-am lasat privirea in jos, privind undeva pe jacheta baiatului. Am oftat usor, multumind in gandul meu ca si el avea aceleasi sentimente ca ale mele. Cel putin asa credeam...nu mi-o aratase inca, dar speram cu ardoare ca ma place. Am zambit usor si mi-am inchis ochii.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:08 pm

Am cascat ochii la ea. Prea multe coincidente intr-o singura zi. Nici eu nu crezussem pana in acea zi... I-am zambit. Brusc, mi-a venit cheful de o iesire. Ma gandeam sa o invit in oras in seara aceea.
-Ai program deseara?
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:12 pm

Mi-am ridicat privirea si m-am intors spre el.
-Sunt libera. am spus zambindu-i cald. Ma scoti undeva? am continuat ridicand de cateva ori din sprancene [:>] si apoi izbucnind in ras. Mi-am lasat capul pe pieptul lui si l-am strans usor in brate.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:18 pm

Am ranjit.
-Da, daca vrei, bineinteles. Nu prea am chef sa stau in camera in seara asta si chair simt nevoia sa ies. Mergem unde vrei tu.
Chiar eram nerabdator sa ies cu ea.
-Haide, lasa-ma sa-ti cant ceva, i-am zis incantat. Vrei?
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:26 pm

Mi-am ridicat privirea spre el si am zambit.
-Sigur ca vreau! am raspuns si pentru mersul in oras si pentru ca el sa-mi cante. Am zambit cald, apoi m-am ridicat pana la el si l-am sarutat pe obraz. M-am imbujorat usor si apoi m-am dus vesela catre pian.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:40 pm

A acceptat incantata si sa iasa cu mine, dar si sa-i cant. In schimb, m-a uimit sarutul ei scurt. Ne-am indreptat amandoi spre pian. M=am asezat pe scaun si am inceput sa cant. Era o melodie de dragoste care imi placea la nebunie. Speram sa-i placa si ei pentru ca nu prea imi placea sa dezamagesc oamenii. Din cand in cand ii mai zambeam, dar eram mai mult concentrat la ce cantam pentru ca nu vroiam sa gresesc.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:47 pm

Mi-am tras un scaun langa el si m-am asezat, uitandu-ma la mainile lui cum se miscau gratioase pe clapele pianului. Ma uitam din cand in cand ma uitam la el si ii zambeam cald. Ma indragostisem de baiatul potrivit. Simteam ca incep sa il iubesc si asta ma facea sa ma simt ca un puf.
Melodia care mi-o canta era superba. Imi placea mult, dar nu la fel de mult ca el. Am zambit cald in directia lui, punandu-mi capul pe umarul lui, dar nu cu toata greutatea, ca sa nu il incomodez.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:16 pm

La un moment dat am inchis ochii si mi-am lasat degetele sa se plimbe pe clape. Eram chair fericit si simteam ca fata de ea as putea sa fiu mai deschis si sa-i spun multe chestii. Mi-am deschis ochii cand i-am sitit capul pe umarul meu. Am observat ca nu-si lasa greutatea pe el pentru a nu ma incomoda sau deranja. Am privit-o discret si am zambit. Era in culmea fericirii. Cand am terminat m-am uitat la ea.
-Deci? Ce parere ai?
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:26 pm

-A fost superb! am spus ridicandu-mi capul si privindu-l zambind. Simteam cum ma adancesc din nou in ochii lui negrii. N-am mai putut sa rezist. Mi-am apropiat buzele de ale lui sarutandu-l apoi pasional. Nu stiam cum reusisem sa ma indragostesc asa de repede, dar stiam ca era cel mai bun. Mi-am strecurat mainile in parul lui, continuand sa-l sarut.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:37 pm

M-a bucurat foarte tare ce mi-a zis si nu am putut sa nu-i zambesc satisfacut. Din nou si-a apropiat buzele de ale mele pentru a ma saruta. Am icneput sa ne sarutam pasional. Imi placeau foarte mult buzele ei. Erau moi si calde. Mi-am dus mainile dupa mijlocul ei si am tras-o mai tare spre mine. Imi placea foart emult cum se juca cu parul meu.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 3:16 pm

Imi raspunse sarutului, ceea ce ma bucura enorm. Am simtit apoi cum ma prinde de mijloc cu mainile lui reci si ma trage spre el. Am continunat sarutul pana am simtit ca nu mai am aer. Mi-am lasat capul in jos, apoi l-am privit, fiind usor rozalie in obraji.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 4:54 pm

La un moment dat ne-am despartit pentru ca niciunul dintre noi nu mai avea aer. Am chicotit usor. Ethna s-a uitat la mine. Imi placeau ochii ei negri si patrunzatori. Culoarea rozalie din obraji nu-i disparuse, dar ii statea foarte bine asa.
-Vrei sa-mi spui cate ceva despre tine?
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 4:56 pm

Am zambit usor jenata, punandu-mi capul pe umarul lui si bratele incolacindu-le in jurul taliei lui. Am stat putin sa ma gandesc ce as putea sa-i spun, dar nu imi venea nimic in minte.
-Ce-ai zice sa ma intrebi? Nu prea am idei ce-as putea sa-ti spun...
Mi-am ridicat capul si i-am zambit cald.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 5:20 pm

Si-a impreunat bratele in jurul taliei mele, iar capul si l-a sprijinit din nou de umarul meu. Intrebari.. Chiar nus tiam ce intrebari sa-i pun. Nu vroiam sa fiu indiscret si sa o supun interogatoriului.
-Da... pai... Chiar nu stiu ce sa te intreb, am zis nesigur. Poate... Ce faci in timpul liber?
Intrebarea aceasta o puneam mere. Era o intrebare cam neinspirata, dar era mai bine decat nimic.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Yonemi Ethna

Yonemi Ethna


Mesaje : 111
Data de inscriere : 07/02/2010

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 5:25 pm

-Pai...de obicei exersez la vioara sau la flaut sau dansez. Oricum...la mine, timpul liber este foarte putin. Am multe de facut si prin casa...verisoara mea nu face mai nimic si asta ma cam deranjeaza la ea.
Am oftat usor, privindu-l ingandurata. Ce as putea sa-i spun despre mine?
-Poti sa ma intrebi orice...raspund la orice intrebare.
I-am zambit apoi cald, asteptand ca el sa spuna ceva.
Sus In jos
Kim Kyu Hyun

Kim Kyu Hyun


Mesaje : 65
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 30

Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 5:45 pm

Am chicotit.
-Nu as vrea sa am o verisoara ca a ta. Mie imi place sa fie totul ordonat in camera, i-am zis.
Mi-am pus degetele pe cateva clape, dar fara sa le apasa. Nu pra stiam ce sa o mai intreb. Imi veneau doar intrebari seci si aiurea si nu vroiam sa le pun.
-Daca vrei, ma poti itnreba si tu.
Sus In jos
http://neo-tokyo.forumer.ro/
Continut sponsorizat





Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Retras... In lumea muzicii.   Retras... In lumea muzicii. - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Retras... In lumea muzicii.
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Seiyo Academy  :: Seiyo Academy :: Sali de Arte :: Sala de muzică-
Mergi direct la: